Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan Gezisi


YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN

İKİ VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 250 Euro

TEK KİŞİ : 310 Euro

29 Nisan 2019 Akşam saat 23:00 ‘da Çatalca, Büyükçekmece ve Silivri güzergahını takiben yolculuğumuza başlıyoruz.

30 Nisan 2019 Yolda alacağımız kahvaltı tabağı ve gümrük işlemlerinin ardından Kavala’ ya varıyoruz. Kavala da panaromik şehir turu yapıyoruz. Kavala’da göreceğimiz yerler arasında; Su kemerleri, Liman, 19. yy Neo Klasik yapıları, Eski ve Yeni Şehir, Kavalalı Mehmet Ali Paşa (İmarethane – Ev ve Heykeli) – Ag. Nicholas ve Teodoro Kimissi kilisesi, Deniz feneri, Stavrou –Venizelos caddeleri – Elefterios – Karaoli – Nikotsara 28 Ekim meydanları bulunmaktadır. Kavala gezimizin ardından Selanik ‘ e geçiyoruz. Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule’yi görüyoruz. Gezi sonrası Selanik de ki otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle extra olarak Yunan Taverna gecesine katılabilir.

1 Mayıs 2019 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından . Şehir turlarımızın ardından Kastoria ‘daki otelimize geçiyoruz.

2 Mayıs 2019 Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Makedonya da ki Bitola (Manastır) şehrine varıyoruz. Atartük’ ün eğitim gördüğü okulu geziyoruz. Belirlenen saatte toplanarak Ohrid’ e gidiyoruz.Aziz Naum Manastırı, Ohri gölü(dileyen misafirler tekne turu yapabilir Extra), Kiliseleri ve Ohrid kalesini görüyoruz. Üsküp’ e doğru yol alıyoruz. Tetova Harabati Tekkesi, Alaca Camii ve Matka Kanyonu’ nu görüp, Üsküp de ki otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Makedon gecesine katılabilir.(Extra)

3 Mayıs 2019 Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Taş Köprü, Üsküp Meydanı, Türk Çarşısı, Üsküp Kalesi gezildikten sonra Bulgaristan’ a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sofya olacak. Panoramik olarak Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Gezimizin ardından Bulgaristan’ın en büyük ikinci kenti olan Plovdiv’e gidiyoruz. Konaklama Plovdiv’ de ki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yerel restoran’da düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler. (Extra)

4 Mayıs 2019 Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi geziyoruz. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridinin evini ziyaret ediyoruz. Azınlık Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Haskova şehrinin içerisinden panoramik olarak geçtikten sonra Türkiye’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alış verişinden sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimiz: – Lüks otobüs ile ulaşım (Otobüs özellikleri; her koltuğun arkasında 220 W şarj için priz, ) – Panaromik Şehir Turları – Otellerde konaklama + oda kahvaltı – Rehberlik hizmeti


26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör