top of page

Atatürk Bulvarı ve Bizimkent Yan Yol Çalışması

3 Yıldan beri Büyükşehir Belediyesi Avrupa yol bakım müdürlüğünde sıra bekleyen Atatürk bulvarının yeniden düzenlenmesi çalışmaları başladı.Proje ile ilgili oluşan talep ,öneri ve şikayetleri iletmek üzere Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Mehmet Murat Çalık 'la biri Atatürk Kültür Merkezi diğeri ise bulvar ve yan yol üzerinde olmak üzere iki toplantı yapılmıştır.Birinci toplantıya Bizimkent toplu yapı yönetimi ve Bizimkent derneği katılmış , ikinci toplantıya ise yöneticilerle birlikte vatandaşlarımızda yer almıştır.

Uygulanmakta olan projede

Bizimkent köprüsünden aşağı inişte mevcut olan sola dönüş ve halı saha önündeki sola dönüş kapatılmaktadır.

E5 üzerinde oluşan yoğunluğu azaltmak ,trafik akışını sağlamak amacıyla birinci göz hastanesi ,ile Bizim çarşı arasına bir adet , Haldun Taner ilkokulu hizasına olmak üzere dönüşleri sağlamak için toplam iki adet papyon dönüş yapılmaktadır.

Bizimkent yanyol üzerinde 6 nolu güvenlikten 1 nolu güvenliğe olmak üzere trafik tek yön olacaktır.

Bizimkent duvar tarafında yapılacak olan cep otoparklarına araçlar yatay park edecektir.

Bizimkent bulvar tarafına yapılacak cep otoparkları mevcut ağaçlar arasına çapraz gelecek şekilde imal edilecektir.

Bulvar tarafında yer alan cep otoparkından sonra yeşil alan ve bisiklet yolu mevcuttur.

Bisiklet yolunun imalatı esnasında mevcut ağaçlara denk gelmesi durumunda yeşil alan korunacak .bisiklet yolunda sağa veya sola kaydırmalar yapılacaktır.

6 nolu güvenlik ile 5 nolu güvenlik arasında yer alan ve kaldırılan çoğunluğunu akasya ağaçlarının oluşturduğu bitkiler budanarak Kavaklı mahallesindeki park ile eski park bahçeler müdürlüğü arkasındaki alana dikilmiştir.

Adm binası ile ile Bizimkent okulu arasında servis araçları ile velilerin çocuklarını indirebileceği kısa süreli bir cep otoparkı yapılacaktır.

Bulvar üzerine kent dokusuna uygun yaklaşık 12 metrede bir olmak üzere çınar ve ıhlamur ağaçları dikilecektir.

Derviş eroğlu caddesinden E5 e çıkışta meydana gelen tıkanıklığın aşılması içim ulaşım koordinasyon merkezi tarafından gerekli çalışma yapılacaktır.

Mevcut olan yeşil doku ve fıstık çamları korunacaktır.

Çapraz parklanma çam ağaçlarının arasına gelecek şekilde düzenlenecektir.

Çalışma hakkında bilgi almak .öneri , görüş ve şikayetlerini bildirmek isteyen komşularımızın Bizimkent toplu yapı yönetimi ve Bizimkent derneğine başvurmaları önemle rica olunur.

Yolun yapımını uygulamaya aldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Mehmet Murat Çalık'a teşekkür ederiz .79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Bizimkent Eğitim Kültür Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği

Cumhuriyet Mahallesi Derviş Eroğlu Caddesi No:26 Beylikdüzü / İstanbul

  • Facebook
  • YouTube
bottom of page